zmień miasto

Rusza II edycja Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Konkurs w dwóch etapach wyłoni osoby, które najlepiej opanowały tematykę związaną z bezpieczeństwem Państwa i obywateli oraz prawem. Nagrody główne to indeksy WSPiA, bezpłatne miejsce w mieszkaniach uczelnianych oraz tablety.

Konkurs zorganizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.Organizatorem II edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie jest WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Konkurs odbywa się pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Konkursu od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. W ubiegłym roku do I etapu zgłosiło się prawie 400 uczniów z 9 podkarpackich miast, w których działa prowadzona przez WSPiA Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa Podkarpackiego. Laureaci Konkursu otrzymują cenne nagrody ufundowane przez WSPiA. Są to m.in.: bezpłatne studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej na studia oraz bezpłatne miejsce w Zespole Mieszkań Uczelnianych WSPiA przez cały okres studiów i tablety.

Aby wziąć udział w Konkursie, należy zgłosić swój udział do piątku 15 grudnia 2017 r. Formularz rejestracyjny oraz zasady rekrutacji znajdują się na stronie www.konkurs.wspia.eu.

II Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w dwóch etapach wyłoni osoby z najlepszą wiedzą z zakresu problematyki bezpieczeństwa i prawa. I Etap (szkolny) odbędzie się 10 stycznia 2018 r. Uczestnicy zmierzą się z testem jednokrotnego wyboru. Na odpowiedź na 30 pytań będą mieli 30 minut. Do II Etapu Konkursu przejdą uczestnicy, którzy otrzymają co najmniej 24 punkty.

II Etap konkursu (Finał) odbędzie się w siedzibie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej 24 stycznia 2018 r. Podzielony będzie na dwie części. W pierwszej wszyscy zakwalifikowani uczniowie rozwiążą test złożony z 30 pytań. Na odpowiedzi będą mieli 30 minut. Do części II zakwalifikuje się 30 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów z testu. W tej części Konkursu uczniowie będą udzielać pisemnej odpowiedzi na 1 zagadnienie wybrane z zestawu 3 pytań problemowych. Maksymalnie mogą zdobyć 5 punktów.

Aby wygrać Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych muszą wykazać się wiedzą na temat szeroko pojmowanej problematyki bezpieczeństwa w tym m.in. zasad ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, systemu instytucji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Powinni znać podstawy prawne ścigania i wykrywania przestępstw i wykroczeń oraz podstawową wiedzę z zakresu kryminalistyki i kryminologii. Tematyka konkursu obejmuje także zagadnienia z obszaru podstaw ustroju RP, instytucji państwowych, instytucji Unii Europejskiej oraz organizacji międzynarodowych w odniesieniu do zadań zapewnienia bezpieczeństwa.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama