Recenzje - Kino

Brak zdjęcia
Jazda

Bardzo u nas modna czeska kinematografia, nie przestaje zaskakiwać. Po smutno-śmiesznych filmach Petra Zelenki, na nasze ekrany trafia Jazda Jana Svìráka.

Brak zdjęcia
„Ja wam pokażę!” – nie pokazali

Jakby nie patrzeć, jesteśmy w okresie walentynkowym. Właśnie teraz, co zresztą nie dziwi, pojawiło się kilka filmów dla zakochanych i nie tylko. Generalnie – komedii romantycznych. Ten gatunek charakteryzuje się tym, że można wydać na świat kompletną szmirę albo obronić się i stworzyć ciekawą i lekką pozycję. „Ja wam pokażę” mieści się niestety w tej pierwszej kategorii.

Brak zdjęcia
OSKARY 2006 - Spacer po linie

Biografie ikon amerykańskiej muzyki są przez członków akademii uprzywilejowane. Takie wrażenie można odnieść choćby po wspomnieniach ubiegłorocznego sukcesu filmu Ray. Dotyczy to szczególnie historii muzyków, którzy byli na szczycie w złotych latach amerykańskiej muzyki, w których to latach członkowie akademii byli dostatecznie młodzi, aby jeszcze czegokolwiek słuchać. To sarkazm oczywiście, ale bez wątpienia jest coś na rzeczy w kwestii biografii (od Aviatora po Capote).

Brak zdjęcia
Ty i ja i wszyscy, których znamy

Samotność to temat przepaścisty, nakarmi się nim każdy gatunek kina. Tu w konwencji komedii, z której warto się dowiedzieć, że defekować można… w tą i z powrotem.

Adam i jego jabłka
Adam i jego jabłka

„Jabłka Adama” Andersa Thomasa Jensena to osobliwa próba połączenia komedii i dramatu. Utrzymana w specyficznym, absurdalnym poczuciu humoru z pogranicza Mont

Brak zdjęcia
Hooligans

Poczciwy Frodo wkracza w świat prawdziwych mężczyzn. Opowieść o tym, dlaczego były student Harvardu nie może zostać angielskim kibicem z krwi i kości.

Brak zdjęcia
Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady

Tommy Lee Jones za kamerą i w roli głównej – jako podstarzały ranczer szukający sprawiedliwości i spełniający ostatnią wolę meksykańskiego przyjaciela. Obraz z przesłaniem, zainspirowany podobno rzeczywistym przypadkiem bezsensownego morderstwa na gorącej granicy pomiędzy USA i Meksykiem. Nagroda w Cannes za rolę męską dla Lee Jonesa i scenariusz Guillermo Arriagi.

Brak zdjęcia
Manderlay

Lars von Trier powraca ze swoim kolejnym filmem. „Manderlay” to kontynuacja osławionego „Dogville” i druga część trylogii amerykańskiej Duńczyka. Wielbiciele mistrza odliczają dni i godziny. Polską premierę zaplanowano na 6 stycznia.

Brak zdjęcia
36

W Paryżu, pod numerem 36, na ulicy Quai des Orfèvres, mieści się siedziba główna policji. W niej rozgrywa się wewnętrzna rywalizacja między komisarzem Denisem Kleinem (w tej roli Gerard Depardieu) a Leo Vrinksem (Daniele Auteuil). Oto w skrócie charakterystyka filmu, na który Francuzi walili drzwiami i oknami do kin.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Banksterzy
Banksterzy - recenzja

Czy pierwszy film o polskich frankowiczach to udana produkcja?

Proces SiÃłdemki z Chicago
Proces Siódemki z Chicago - recenzja

Ten dramat sądowy jest oparty na faktach, ale czy jest udany?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!