Kina
Kino Zorza, Rzeszów

Kino Zorza - Rzeszów Kontakt, telefon, dojazd, rezerwacja, godziny otwarcia, bilety

  • 3-go Maja 28, Rzeszów
  • +48178532637
  • www.kinozorza.pl

Premiery i zapowiedzi. Wybrane filmy z repertuaru

Premiery i zapowiedzi. Filmy grane w Kino Zorza w Rzeszowie. Sprawdź szczegóły w pełnym repertuarze.

Opis kina

Rzeszowskie Kino „Zorza", to jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych kin w Rzeszowie. Sala posiada bogate zaplecze techniczne: dźwięk Dolby Digital Surround EX z procesorem "SURROUND-EX", który daje dodatkowy efekt dźwięku przestrzennego tzn. dookolny; ekran Perlux II, fotele Figueras. Warto nadmienić, iż Kino „Zorza" wyposażone jest w nowoczesny system kina cyfrowego gwarantujące najwyższą jakość projekcji, w tym również prezentacji wybranych filmów w systemie trójwymiarowym 3D. To miejsce, gdzie podczas premier filmowych można spotka się oko w oko z reżyserami, aktorami i wybitnymi osobistościami.

 

Bardzo dobra akustyka sali, pozwala wykorzystać ją jako miejsce konferencji, szkoleń, koncertów, czy innych wydarzeń artystycznych.

 

Filmowa Cafe to przestronna kawiarnia, gdzie w miłej atmosferze można napić się świeżo palonej kawy oraz przeczytać poranna prasę, a wieczorem obejrzeć wyjątkową wystawę lub specjalny pokaz na telebimie. Kawiarnia pamiętała także o najmłodszych - zaprasza dzieci do spędzania swoich urodzin, gwarantując świetną zabawę podczas konkursów, zabaw oraz zwiedzania kabiny projekcyjnej.

 

W repertuarze „Zorzy" dominują głównie filmy komercyjne, przeznaczone dla szerokiego grona publiczności. Kino nie zapomina jednak o koneserach. Bardzo często sala wykorzystywana jest do pokazów i przeglądów specjalnych. Z organizowanych imprez cyklicznych Kino „Zorza" zaprasza do uczestnictwa w Dyskusyjnym Klubie Filmowym, transmisji na żywo koncertów muzycznych oraz oper prosto z Metropolitan Opera w Nowym Yorku.
Kino "Zorza" jest prowadzone przez Regionalną Fundację Filmową. Fundacja z siedzibą w Rzeszowie została utworzona 1 listopada 2005 roku przez spółkę Apollo Film w Krakowie. Objęła swym działaniem teren województwa podkarpackiego. Celem działalności Fundacji jest upowszechnienie kultury filmowej oraz promocja i stymulowanie rozwoju przedsiębiorczości w województwie. Regionalna Fundacja Filmowa realizuje swoje cele statutowe poprzez prowadzenie kina "Zorza" w Rzeszowie.

Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w kinie Kino Zorza.

Zdjęcia, galeria zdjęć

Nie posiadamy obecnie zdjęć z kina Kino Zorza.
Polecamy
Repertuar kin
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi