Literatura
Spotkanie z Łukaszem Gołębiewskim

Spotkanie z Łukaszem Gołębiewskim

  • 2008-03-07, , godzina 17:00
  • EMPiK, Rzeszów

Opis

Gościem rzeszowskiego EMPiKu będzie Łukasz Gołębiewski - autor punkrockowych powieści "Melanże z Żyletką" oraz "Xenna moja miłość" - spotka się z czytelnikami. Łukasz Gołębiewski znany jest w środowisku wydawniczym jako wieloletni analityk rynku ksiazki, z kolei bardzo aktywnie działa też w środowisku punkowym. Dosyć intrygujące jest to połaczenie.

Organizatorzy zapowiadają konkurs i oraz inne atrakcje.

"Melanże z Żyletką" to świat kłamstw, złudzeń i niespełnionych pragnień. Seks, alkohol, punk rock oraz wielka, niespełniona miłość to używki, którymi autor książki Xenna moja miłość karmi bohaterów swojej drugiej powieści.

Ta znacznie bliższa niż poprzednia prozie Charlesa Bukowskiego, z którym autor był porównywany. Nowa powieść Gołębiewskiego już od stycznia na półkach księgarskich.

Akcja Melanży z Żyletką rozgrywa się w niezwykłym tempie - upadek i degradacja młodej dziewczyny, która decyduje się na życie ze znacznie od siebie starszym mężczyzną, alkoholikiem. W ich związku nie ma miejsca na normalną miłość, gdyż przestrzeń między kochankami wypełnia toksyczne uzależnienie.

W powieści nie brakuje opisów seksualnych zbliżeń, libacji i narkotykowych transów, ale jest też nuta sentymentalnej pogoni za lepszym życiem, wolnością, potrzebą akceptacji... wreszcie i miłości - cóż że niespełnionej. Miłość bohaterów wyraża się przez potrzebę zawładnięcia, posiadania całkowitej kontroli nad namiętnością. Jest też pełna obaw, wycofania. Bo obydwoje szukają zaspokojenia  w miłości idealnej, a nie znajdując go, popadają w coraz większą degradację. Miłość przykryta jest perwersją. Magnetyzuje ogromna siła pragnień bohaterów, którzy chcą wszystkiego a zostają  z niczym.Ostatnio dodane
Harley Quinn – Głosuj na Harley, tom 5
Premiery komiksów Egmontu na sierpień 2020

Poznajcie nowe przygody takich postaci jak Harley Quinn, Deadpool czy Batman oraz grup X-Men oraz Avengers.

Lektury szkolne, do których warto wrócić

Sprawdź, po które lektur zdecydowanie warto sięgnąć nawet w dorosłym życiu.