Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

"Geograf Przepił Globus" w kinie Helios

Kiedy2014-12-10 godzina 19:00
GdzieKino Helios, ul. Powstańców Warszawy 14
"Geograf Przepił Globus" w kinie Helios

Kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 zaprasza w najbliższą środę (10.12.) o godz. 19:00 w ramach Kina Konesera na film Geograf Przepił Globus. Seans zostanie poprzedzony prelekcją

Wiktor jest z wykształcenia biologiem. Sytuacja finansowa zmusza go jednak do podjęcia pracy jako geograf, chociaż nie zna się na mapach, globusie ani kompasie. Wyjeżdża z rodziną do odległego Permu. Początki w szkole nie są łatwe. Uczniowie okazują się niesforni, a koledzy po fachu wyjątkowo niesympatyczni. Nie mówiąc już o kierownictwie placówki, z którym Wiktor szybko wchodzi w konflikt. Mężczyzna ukojenie znajduje jedynie w domu u boku córki i ukochanej żony. Ale nawet ten azyl okazuje się tymczasowy. Nieoczekiwanie kobieta jego życia informuje go bowiem, że żąda rozwodu.

Wiktor coraz bardziej popada we frustrację, nie mogąc poradzić sobie z poczuciem samotności i niezrozumieniem otoczenia. Patrząc w przyszłość, nie widzi nadziei na poprawę losu. Sytuacja zmienia się, kiedy w sąsiedztwie zjawia się jego stary kumpel. Ich regularne spotkania odbywają się w towarzystwie gościa honorowego – wódki. Zakrapiane imprezy powodują, że życie znów staje się kolorowe, a kobiety – piękniejsze. Wkrótce odmieniony nauczyciel zabiera klasę na szaloną wyprawę, której uwieńczeniem staje się spływ rwąca rzeką. Czy w ten sposób znajdzie przyjaciół w osobach zbuntowanych podopiecznych i naprawi stosunki z żoną?

Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=elRk_7ttGF4Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama