Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Ikar. Legenda Mietka Kosza - wirtualny pokaz z audiodeskrypcją

Kiedy2020-12-16 godzina 20:00
Gdziewww.e-kinopodbaranami.pl
Ikar. Legenda Mietka Kosza - wirtualny pokaz z audiodeskrypcją

16 grudnia, Kino Pod Baranami i Fundacja Dla Kina zapraszają do udziału w bezpłatnym, wirtualnym seansie filmu Macieja Pieprzycy Ikar. Legenda Mietka Kosza. Pokaz, będący częścią cyklu „Otwarte E-Kino”, odbędzie się na platformie www.e-kinopodbaranami.pl. Film będzie dostępny w wersji z audiodeskrypcją oraz napisami dla niesłyszących. Wydarzenie bezpłatne!

 

Obsypany nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Ikar. Legenda Mietka Kosza to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia zapomnianego muzyka jazzowego, który choć pozostawił po sobie zaledwie jeden album, stał się prawdziwą legendą dla fanów jazzu. Mieczysław Kosz, niewidomy pianista i mistrz improwizacji, wystąpił na prestiżowym festiwalu w Montreux, grał w paryskich klubach oraz najlepszych salach koncertowych. Równocześnie, podobnie jak wielu innych wybitnych twórców, przez całe życie walczył z wewnętrznymi demonami i samotnością. 

 

Najnowsze dzieło Macieja Pieprzycy, twórcy filmów Chce się żyć oraz Jestem mordercą, to opowieść o sile, jaką daje pasja oraz paradoksie, jakim była kariera Kosza. Odkryty dla świata wzleciał niczym tytułowy Ikar, by zaraz potem spać i pogrążyć się w zapomnieniu. 

 

W postać Kosza wcielił się fenomenalny Dawid Ogrodnik, nagrodzony na Festiwalu w Gdyni za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Na ekranie towarzyszą mu także Piotr Adamczyk, Jowita Budnik, Justyna Wasilewska i Jacek Koman. Nad stroną muzyczną filmu czuwał Leszek Możdżer, od dawna starający się przywrócić pamięć o Mieczysławie Koszu. W filmie nie zabrakło ciekawych aranżacji znanych i popularnych utworów (takich jak Take the A Train, San Francisco, Kasztany, Cała jesteś w skowronkach) oraz wielu brawurowych jazzowych improwizacji. 

 

Film Ikar. Legenda Mietka Kosza będziedostępny z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama