Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Ronja, córka zbójnika - spektakl online

Kiedy2020-12-17
Do kiedy2020-12-31
Za ile20zł
Gdziewww.vod.powszechny.com
Ronja, córka zbójnika - spektakl online

Teatr Powszechny zaprasza dzieci i rodziców na pokazy online spektaklu „Ronja, córka zbójnika” w reżyserii Anny Ilczuk, na podstawie kultowej książki Astrid Lindgren. Pokazy spektaklu odbędą się jeszcze 17, 29 oraz 31 grudnia, w wyznaczonych godzinach, na platformie VOD Teatru: www.vod.powszechny.com (cena biletu to 20 zł).

Spektakl został trzykrotnie wyróżniony podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „KORCZAK”. Otrzymał Nagrodę Grand Prix za – jak mówi uzasadnienie – „wykreowanie fascynującego scenicznego świata bliskiego wyobraźni współczesnego dziecka i nasycenie go ważnymi tematami”, a także Wyróżnienie Jury Młodzieżowego za spektakl, który „opowiada magiczną i wciągającą historię, poruszając przy tym tematy uprzedzeń i dyskryminacji”. „Ronja” otrzymała także „ATEST – świadectwo wysokiej jakości artystycznej” przyznawany przez Polski Ośrodek ASSITEJ (Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży).

Opis spektaklu:

„Mówili o lesie. Ale nim sama nie zobaczyła, jak jest mroczny i zadziwiający ze swymi szumiącymi drzewami, nie rozumiała, czym jest las. I teraz śmiała się cichutko tylko dlatego, że istnieją rzeki i lasy. Prawie nie była w stanie tego pojąć – oto istnieją ogromne drzewa i wielka woda, i one żyją; czyż na samą myśl o tym można się nie uśmiechać?”.
 
Bohaterka kultowej powieści Astrid Lindgren jest „dzieckiem lasu”, żyje w symbiozie z przyrodą, jest wyczulona na potrzeby i cierpienie zwierząt, w relacjach z ludźmi kieruje się braterstwem i wrażliwością. Musi jednak odnaleźć się w świecie ludzi zarządzanym przez zbójników.
 
Jakie przygody czekają Ronję? Czy jej uczucie do Birka przetrwa mimo konfliktu dwóch zwaśnionych rodów zbójnickich? Czy dzieci mogą wykazać się większą odwagą i otwartością niż dorośli?Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama