Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Sztuka Powstania Życia/Art of Origin of Life

Kiedy2021-05-16
GdzieBiuro Wystaw Artystycznych
Sztuka Powstania Życia/Art of Origin of Life

Projekt 4th Art & Science "Sztuka Powstania Życia/Art of Origin of Life" odwołuje się do estetyki fundamentalnych zjawisk biologicznych towarzyszących powstaniu życia we wszechświecie. Dodatkowo w trakcie Sympozjum przedstawione były również koncepcje filozoficzne odnoszące się do zjawiska powstania życia.

Projekty Art & Science, realizowane od 2017 roku, są przestrzenią oddziaływania środowisk kreatywnych w obszarze nauki i sztuki. Wizualność współczesnych nauk biologicznych stanowi naturalną platformę komunikacji między biologami molekularnymi a artystami. Operowanie obrazem jako narzędziem opisu otaczającego świata
w połączeniu z kreatywnością i ciekawością obu środowisk pozwoliły z sukcesem zrealizować trzy dotychczasowe edycje Art & Science: „Obrazowanie biologiczne: inspiracje niewidzialnym światem?”, „Sztuka bioróżnorodności” oraz „Siła struktur biologicznych”. Warto podkreślić, że rezultaty obecnego projektu mogą także umożliwić pokonanie hermetyczności języka naukowego w komunikacji ze społeczeństwem. Planowany projekt Art & Science „Sztuka powstania życia” odwołuje się do estetyki fundamentalnych zjawisk biologicznych towarzyszących powstaniu życia. Dodatkowo
w trakcie Sympozjum przedstawione zostały koncepcje filozoficzne odnoszące się do zjawiska powstania życia. Projekt odbył się w formule on-line. Oprócz części wykładowej realizowany był także w zakresie praktycznym. Na zakończenie projektu planowane są wystawy w kilku ośrodkach akademickich i prestiżowych galeriach; m.in. w galerii Nencki Art Collection.

Czwarta, tym razem międzynarodowa edycja projektu Art & Science, ma charakter zamknięty i skierowana jest tylko do imiennie zaproszonych artystów, zamieszkałych
w kraju (w tym pracowników ISP UR) oraz za granicą. Zarekomendowani zostali do udziału w tym projekcie przez pięciu kuratorów, przedstawicieli ISP UR: prof. Mirosława Pawłowskiego, dr. hab. Marka Olszyńskiego, dr hab. Magdalenę Uchman, dr Kamilę Bednarską oraz mgr Patrycję Longawę.

ip



Zdjecie nr 1560588
Zdjecie nr 1560589
Zdjecie nr 1560590
Zdjecie nr 1560591
Zdjecie nr 1560592
Zdjecie nr 1560593
Zdjecie nr 1560594
Zdjecie nr 1560595
Zdjecie nr 1560596
Zdjecie nr 1560597
Zdjecie nr 1560598
Zdjecie nr 1560599
Zdjecie nr 1560600
Zdjecie nr 1560601
Zdjecie nr 1560602
Zdjecie nr 1560603
Zdjecie nr 1560604
Zdjecie nr 1560605
Zdjecie nr 1560606

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama