Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kwiat Jabłoni "Pokaz slajdów"

Kiedy2023-12-03
GdzieG2A-Arena
Kwiat Jabłoni "Pokaz slajdów"

Jesienią Kwiat Jabłoni wyruszy w pierwszą halową trasę koncertową, która promować będzie najnowszy album zespołu zatytułowany „Pokaz slajdów”. To też niezwykła okazja, by posłuchać zdobywców Złotego Bączka i Bursztynowego Słowika na żywo. – „Kochani, jesienią odbędzie się nasza jedyna trasa w Polsce w 2023 r. Szykujemy dla Was trzeci album i bardzo chcemy, żebyście mogli usłyszeć go na żywo” – piszą w liście do fanów Kasia i Jacek Sienkiewiczowie. Trasa obejmie łącznie 10 miast: Szczecin, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Lublin, Rzeszów, Poznań i Warszawę.

Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Kwiat Jabłoni od 2018 r. z niesłabnącą siłą oczarowuje kolejnych słuchaczy. Od czasu ukazania się w 2019 r. płyty Niemożliwe” (ze słynnym „Dziś późno pójdę spać”; 45 mln wyświetleń na YouTube) zespół nie zwalnia tempa – tworzy kolejne hity, wydaje płyty za każdym razem świetnie przyjmowane przez fanów i doceniane przez branżę muzyczną, koncertuje i udziela się społecznie.

Dotychczas Kwiat Jabłoni wydał dwa studyjne albumy. Wspomniany debiutancki krążek Niemożliwe” bardzo szybko osiągnął status podwójnej platyny. Nie inaczej było w przypadku Mogło być nic” (2021). Płyta nie tylko zadebiutowała na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży (OLiS), ale po czterech miesiącach również pokryła się platyną. W 2022 r. ukazał się projekt specjalny realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Efektem był wyjątkowy koncert i płyta „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne Serca” zawierająca 10 coverów, które ukształtowały kilka pokoleń Polaków, a łączy je jedno przesłanie – miłość do wolności.

Zespół współpracował m.in. z sanah, T.Love, Ralphem Kaminskim, Julią Pietruchą, Miuoshem oraz Skubasem przy utworze „Zaraz się zacznie” o skutkach konsumpcjonizmu i egoistycznej chęci posiadania. Ponadto Kwiat Jabłoni występował m.in. na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival – ten ostatni koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem do tego stopnia, że zespół zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników przed Małą Sceną.

W rezultacie Kwiat Jabłoni, zdobywając ponad 10 tys. głosów, otrzymał Złotego Bączka, czyli nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival. Co więcej, w tym roku sytuacja powtórzyła się – zespół powrócił na Dużą Scenę festiwalu, by... ponownie zdobyć tę nagrodę! Niespełna 3 tygodnie później, również głosami fanów, Kwiat Jabłoni odebrał Bursztynowego Słowika podczas Top of The Top Sopot Festival.

Do tej pory ukazały się dwa single i teledyski promujące nadchodzący album: „Od nowa” oraz „Dom” – „To utwór o strachu przed własnymi emocjami. Opowiada o tym, jak przytłaczające potrafi być chowanie potrzeb, gniewu i lęku przed światem zewnętrznym” – zauważa Jacek Sienkiewicz. – „Czuję, że to jeden z naszych najbardziej intymnych utworów – po trochu o relacjach z najbliższymi, o przełamywaniu emocjonalnych blokad i zarazem o trudnym spotykaniu się z wewnętrznym dzieckiem. Zapowiada wielką dawkę różnorodnych emocji, które usłyszycie wkrótce na trzecim albumie. Coś się w nas obojgu odmieniło i zaczęliśmy pisać bardziej emocjonalnie” – dodaje Kasia Sienkiewicz.

Dodatkowo premierze płyty „Pokaz slajdów”, która ukaże się już 13 października nakładem Universal Music Polska towarzyszyć będą liczne atrakcje przygotowane przez zespół. Całość zwieńczy jesienna trasa koncertowa, która rozpocznie się w listopadzie.

ip
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama