Recenzje - Muzyka

Energetyczny rock Fill-a czyli Daj Microfon
Energetyczny rock Fill-a czyli Daj Microfon

Płyta „Daj Mikrofon to wesoły, dynamiczny album, stylem przypominający twórczość Blendersów. Krążek warty przesłuchania...

Brak zdjęcia
Kwartet Tomasza Stańki na wyżynach

Jeżeli istnieje polski muzyk jazzowy, którego nowe albumy oczekiwane są z niecierpliwością, to jest nim bez wątpienia Tomasz Stańko.

Pozytywnie w rytmach „Habali”
Pozytywnie w rytmach „Habali”

Tej jesieni na rodzimej scenie muzycznej wydarzy się dużo. Oprócz wielkich powrotów oraz intrygujących premier czas ten z pewnością będzie sprzyjać debiutantom.

Brak zdjęcia
Szybciej od Światła - grupy Azyl

Płyta ta wydaje się być zaprzeczeniem monotonności i ograniczoności polskiego hip-hopu. Wychodzi szeroko po za wyznaczone ramy tego gatunku...

Wydaje mi się...bardziej hate niż jazz
Wydaje mi się...bardziej hate niż jazz

Ciężko mi ocenić warstwę techniczną płyty, gdyż zupełnie jest mi to obce, natomiast mogę z czystym spokojem pisać o moim odbiorze krążka...

Elektryzujący Tarkan - Zbliżenie
Elektryzujący Tarkan - Zbliżenie

Po kilku latach przerwy, niekoniecznie z wyboru, powrócił z nowym krążkiem "Come closer", na którym prezentuje całkiem nowego siebie. Najwidoczniej rygor tureckiego wojska zmienił nieco jego muzyczne zmysły, ponieważ krążek jest naprawdę elektryzujący.

Brak zdjęcia
Powrót w starym stylu – PINK

Fryzura a’la Marlyn Monroe, tyle że w wersji „perfidny róż”, do tego gołębie, kwiaty i gwiazdy, czyli paroma słowami kicz w mistrzowskim wydaniu. Swoją nową płytą przypomniała, że wciąż tworzy dobrą muzykę i nie zamierza tak szybko zrezygnować.

Ognista kultura, czyli Culcha Candela
Ognista kultura, czyli Culcha Candela

„W życiu są ważniejsze i bardziej interesujące sprawy niż głupoty w stylu rozmiar penisa czy waga jąder, na które tracą czas w rozmowach młodzi ludzie”. Ósemka berlińskich muzyków, tworząca Culcha Candela twierdzi, że swoją muzyką i tekstami chcą przede wszystkim poruszyć ludzi i wpłynąć na ich zachowanie.

Stadium Arcadium - RHCP
Stadium Arcadium - RHCP

Muzycy Red Hot Chili Peppers swoim najnowszym albumem „Stadium Arcadium” po raz kolejny pokazali, że nie poddają się obowiązującym w świecie muzycznym modom czy trendom i tworzą muzyka wyjątkową i zjawiskową wręcz. Nowy krążek ( a właściwie dwa ponieważ na wydawnictwo to składają się aż dwie płyty – Jupiter i Mars ) to granie w ich iście niepowtarzalnym stylu.

Ostatnio dodane
Romantic Psycho - recenzja płyty Quebonafide

Rapowana poezja. Co tym razem skrywa w sobie nowa płyta?

POCZTÓWKA Z WWA, LATO '19 - recenzja płyty

Leci nowy Taco - poznajcie naszą opinie!