My, społeczeństwo - Naszym zdaniem

Jak wabi zło?
Jak wabi zło?

Z jakiego powodu dobrzy ludzie czynią zło? To egzystencjalne pytanie przewija się przez tysiąclecia a nadal brakuje na nie klarownej i jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne - stworzyliśmy sobie czarno-białą koncepcję ludzkiej natury. Albo człowiek jest dobry albo zły.

Modne słowo: manipulacja
Modne słowo: manipulacja

Z manipulacją spotykamy się na każdym kroku. Manipulują decydenci, ekonomiści, biznesmeni, politycy, media, duchowi liderzy a nawet dzieci. Na dodatek wszyscy zapewniają, że czynią to w dobrej wierze. Zaryzykuję stwierdzeniem, że w XXI wieku życie bez manipulacji jest nie możliwe.

Studencie, dawaj sto milionów
Studencie, dawaj sto milionów

Raz na jakiś czas przedstawiciele środowiska akademickiego wkładają kij w studenckie mrowisko. Ów kijem jest hasło o wyrównaniu szans edukacyjnych poprzez wprowadzenie opłat na każdych studiach – niezależnie od trybu i rodzaju uczelni. I właśnie dziś ten czas nadszedł.

Ekologiczni szaleńcy kontra reszta świata
Ekologiczni szaleńcy kontra reszta świata

Wszyscy doskonale wiemy, że by chronić naszą planetę musimy segregować odpady, dostarczać samochodom benzynę bezołowiową i nie zaśmiecać lasów. Czy to jednak wystarczy, by powiedzieć o sobie „Tak, żyję w zgodzie ze środowiskiem naturalnym"? A co, gdyby posunąć się o krok dalej - zrezygnować z wygodnej egzystencji i poświęcić swe życie poprawie stanu naszej planety?

Grażynka i Rysiek kontra Brooke i Ridge, czyli rzecz o polskich serialach
Grażynka i Rysiek kontra Brooke i Ridge, czyli rzecz o polskich serialach

Dawno, dawno temu, za oceanem - „Moda na sukces", odcinek 5624. Nie tak dawno temu w Polsce - „M jak Miłość", odcinek 498. Rodzime seriale to sztampa i nuda, przewidywalny scenariusz i kiepska gra aktorska. Co z tego, jeśli każdego wieczora gromadzą przed ekranami telewizorów miliony widzów, a odtwórcy głównych ról stają się nowymi idolami nastolatek?

Seks sprzeda wszystko?
Seks sprzeda wszystko?

Od niepamiętnych czasów wiadomo, że nic na świecie nie sprzedaje się tak dobrze jak seks. Wątki erotyczne w reklamie były obecne zawsze: od glinianych tabliczek, przez papirusy, szyldy aż na dzisiejszych billbordach kończąc. Erotyczne reklamy możemy oglądać prawie wszędzie, otaczają nas z każdej strony. Seks to najskuteczniejszy z bodźców jakimi dysponuje reklama.

Reklama dla dobra publicznego
Reklama dla dobra publicznego

Widzieliście nową reklamę proszku do prania ? Ile nowych reklam codziennego użytku pojawiło się w ciągu dwóch ostatnich tygodni? Ile z tych reklam czymś was zaskoczyło, przykuło waszą uwagę? Zaczynamy odnosić wrażenie, że od komercyjnej reklamy nie da się uciec. Jednak od kilku lat w Polsce pojawiają się nowe przekazy. Nie ma tygodnia, by z billboardów, gazet i telewizorów nie wyglądała do nas nowa kampania społeczna.

Nie oceniaj książki po okładce!
Nie oceniaj książki po okładce!

Flegmatyczny Anglik, skąpy Szkot, naiwna blondynka czy ćwierćinteligentny policjant. To nieliczne ze stereotypów funkcjonujących w naszym społeczeństwie. Skąd się biorą? Czym są? Jakie są ich konsekwencje?

Strach nasz powszedni
Strach nasz powszedni

Czai się w zakamarkach psychiki, by w najmniej oczekiwanym momencie zaatakować zastrzykiem adrenaliny. W Twoim sercu rozpęta burzę obaw, z myśli zrobi śnieżną zamieć. Sprawi, że nie wydusisz z siebie słowa. Sparaliżuje, opanuje, przejmie kontrolę nad ciałem, rozumem i zmysłami. Z jego powodu zabraknie Ci tchu, serce podejdzie do gardła, a mózg zdominuje desperacka myśl o ucieczce. STRACH. Nasz wróg... A jednak niekiedy także i sprzymierzeniec. Bo, jak mówią, ma tylko wielkie oczy...

Reklamowy potwór z Loch Ness
Reklamowy potwór z Loch Ness

Fascynuje i przeraża od ponad 50 lat. Bywa określana jako narzędzie manipulacji doskonałej, ale również jako mocno przereklamowana ciekawostka. Czy słyszałeś o reklamie podprogowej? O przekazach docierających do mózgu poza świadomością? A może myślisz, że reklama podprogowa funkcjonuje i ma wpływ na Twoje zachowanie? Nie ma naukowych dowodów na to, że reklama podprogowa jest efektywna, za to na pewno jest efektowna. Czym jest więc reklama podprogowa?

Ostatnio dodane
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]

Pyły obecne w powietrzu są drugim po paleniu tytoniu czynnikiem, który powoduje występowanie chorób układu oddechowego.

Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]
Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]

Kontrowersyjny film sprawił, że temat nienawiści został w końcu nagłośniony.