Nasze komentarze - Naszym zdaniem

Bo my lecimy do Londynu
Bo my lecimy do Londynu

Bo my lecimy do Londynu. Londynu. The City of London. Lecimy. Jak wspaniale jest polecieć do Londynu. Tanie linie lotnicze zapewnią Ci miłą obsługę, przyjemną podróż, a także niezapomniane wrażenia. I tanie alkohole. Dopóki starczy nam sił, pieniędzy i póki wyczerpane zapasy nas nie rozłączą. A więc lecimy.

Wizja pokoleń minionych
Wizja pokoleń minionych

Natchniony obrazem świata mnie otaczającego, podzielić się pragnę pewnymi przemyśleniami. Co prawda nie odkryłem przepisu na życie wieczne ani nie jestem autorem ustawy o radiofonii i telewizji cofającej koncesję DJ-owi z Torunia. Spostrzegłem jednak niepokojącą tendencję. Jako uczestnik i propagator życia nocnego z coraz większym niepokojem obserwuję pokolenie wkraczające w krainę wiecznego karnawału.

Mikołajów dwóch
Mikołajów dwóch

Pamiętam, że będąc małą dziewczynką nie potrafiłam pojąc, że „ten pan z czapką biskupa", o którym opowiadano nam na lekcjach religii oraz ten w czerwonym płaszczu, którego widziałam w reklamach to jedna i ta sama osoba. Dziecięcych wątpliwości nikt nie rozwiewał aż w końcu przyszedł ten okropny wiek, w którym istnienie jednego, dwóch czy setki Mikołajów jest bez znaczenia - nie wierzy się w żadnego.

Znikający prezydenci
Znikający prezydenci

Okazało się, że wybory parlamentarne przyniosły nam niespodziewane skutki. Dla wielu przykrą niespodzianką było zwycięstwo Platformy Obywatelskiej i czytając choćby "Nasz Dziennik", widać wynikającą z tego rozpacz u sympatyków PiS czy LPR. Wybór partii to jednak kwestia gustu i nie każdy się zwycięstwem tego czy owego martwić lub cieszyć musi. Ale kiedy znikają prezydenci, brew sama podskakuje ze zdziwienia...

Jezus Chrystus mieszka w Toruniu?
Jezus Chrystus mieszka w Toruniu?

- Już nie raz pokazałeś nam ojcze dyrektorze, ojcze założycielu, jak chodzić po wodzie - powiedział na inauguracji roku akademickiego w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej europoseł Witold Tomczak. Kogo tak opiewał? Tadeusza Rydzyka. Redemptorysta z Torunia jako Jezus Chrystus? Czy na sali jest lekarz?

Krewniaczka. Kilka słów o oddawaniu krwi
Krewniaczka. Kilka słów o oddawaniu krwi

Pierwszy raz zdecydowałam się oddać krew jakieś trzy lata temu. Dlaczego? Po prostu chciałam komuś pomóc. Ostatecznie te 450 ml krwi mniej w organizmie mnie nie zabije. W tej chwili nie umiem dokładnie określić, co mną kierowało. Czy chciałam poczuć się lepiej? Całkiem możliwe. Czy się bałam?

Ballada o paru bliźniakach
Ballada o paru bliźniakach

Mamy Prezydenta Wszystkich Polaków. Jest Polska dla Polaków, czwarta już, jak po plotkach wnoszę. Jest Wolne Miasto bez Pedałów i transseksualny Kopernik. Jest ko(s)miczne trójporozumienie na cokolwiek ziemskiej ul. Wiejskiej. Słychać rozgwar łże-elity, zwanej także Frontem Obrony Przestępców, zbrojnego ramienia wszechwładnego Układu...

Nie wybaczę Ci, Polsko...
Nie wybaczę Ci, Polsko...

Nie uciekałam przed Kaczyńskimi, bo jeszcze ich u steru nie było, gdy mnie przyszlo tu przyjeżdzać. Nie uciekałam przed zakazami aborcji, nienawiścią wobec Żydow, homoseksualistów i cyklistów. Żydowka ani lesbijką nie jestem, a na rowerze jeżdzę rzadko. Nie uciekałam nawet przed biedą, bo może i zarabiałam nędznie, ale zasuwając na dwa etaty jakoś tam wyrabiałam...

To naprawdę nic ważnego
To naprawdę nic ważnego

Nie będę tu oryginalny. W pełni zdaję sobie z tego sprawę i świadom jestem, że znajdzie się kilka osób, którym ten brak oryginalności się nie spodoba. Ale jak żyję nie udało mi się jeszcze każdemu dogodzić. Być może za słabo się staram.

A wtedy przyszło olśnienie
A wtedy przyszło olśnienie

Lata długie minęły, wieki nawet całe, a jak nie pisałem, tak nie pisałem. Miliony razy zasiadałem przed komputerem z butelką trunku bezalkoholowego w celu postukania w klawiaturę, jednak zawsze cała ta pseudo intelektualna orgia zaczynała i kończyła się na wspomnianej butelce (soku), którą w mig opróżniałem.

Polecamy
Ostatnio dodane
Komunistyczne pomniki mają się w Polsce dobrze
Komunistyczne pomniki mają się w Polsce dobrze

Czy niszczenie paskudnych reliktów przeszłości zasługuje na miano przestępstwa?

Max, nie daj się
Max, nie daj się

Mariusz Max Kolonko znienawidzony przez media głównego nurtu, bo skłania ludzi do myślenia.