Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Konferencja naukowa "Pokaż mi jak wyglądasz, powiem Ci kim jesteś"

2017-11-24

"Pokaż mi jak wyglądasz, powiem Ci kim jesteś" to tytuł studenckiej konferencji naukowej organizowanej przez studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Podczas dyskusji przedstawiciele Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii zaprezentują różne narzędzia badawcze pozwalające na podstawie cech twarzy i głowy ustalić tożsamość badanego ciała.

Konferencja odbędzie się 27 listopada 2017 r.W konferencji pt. "Pokaż mi jak wyglądasz, powiem Ci kim jesteś" może uczestniczyć każdy student zainteresowany tematyką związaną z kryminalistyką i kryminologią. – Podczas spotkania chcemy zaprezentować różne sposoby badania i analizy twarzy oraz czaszki człowieka. Pokażemy np. jakie zastosowanie w ustalaniu tożsamości badanego ma antropometria, a właściwie jej część zajmująca się pomiarami objętości i proporcji czaszki oraz głowy. Dodatkowo uczestniczy spotkania będą mogli poznać zastosowanie i sposoby wykonywania fotografii kryminalistycznej. Skupimy w szczególności na fotografii sygnalitycznej, czyli najprościej mówiąc zdjęciach osób lub zwłok wykonanych z prawego profilu, en face i lewego półprofilu. Na koniec omówimy także znaczenie i sposoby wykonywania portretów pamięciowych. Na podstawie tych metod pokażemy np. cechy wyglądy i budowy ciała, które charakteryzują przestępców – mówi, zachęcając do udziału w konferencji, Maciej Piotrowski z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Konferencja "Pokaż mi jak wyglądasz, powiem Ci kim jesteś" będzie pierwszą w tym roku akademickim dyskusją zorganizowaną przez Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii. W planach na najbliższe miesiące studenci chcą kontynuować serię studenckich konferencji naukowych. Odbędą się także interesujące symulowane oględziny miejsca różnych zdarzeń. Koło Naukowe zapowiada także kontynuacje ubiegłorocznych inicjatyw, które spodobały się studentom. Organizowane będą np. śniadania z kryminalistyką, krwawe kino, czy kryminalistyczny escape room.

Konferencja pt. "Pokaż mi jak wyglądasz, powiem Ci kim jesteś" odbędzie się w najbliższy poniedziałek 27 listopada 2017 r. Początek o godzinie 9:30 w Sali 3.02 w Budynku B. Organizatorem dyskusji jest działające w WSPiA Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama