Baza organizacji
Studenckie Koło Naukowe Lotników, Rzeszów

Studenckie Koło Naukowe Lotników - Rzeszów

  • , Rzeszów
  • 600 047 575
  • sknl.prz@gmail.com
  • http://sknl.prz.edu.pl

Opis

Jesteśmy grupą studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, których pasjonuje lotnictwo. Tworzymy zespół młodych i ambitnych ludzi pełnych inicjatywy, chcących osiągnąć zamierzony cel. Od stycznia 2006 pracujemy nad projektem PR autonomicznego samolotu patrolującego. Głównym celem projektu jest udział w corocznym konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa. Płatowiec również wykorzystywany jest przy realizacji prac dyplomowych i przejściowych oraz prezentowany na seminariach i konferencjach naukowych, gdzie zdobywa duże uznanie. Bezpilotowe statki powietrzne są przyszłością lotnictwa. Ich wykorzystanie z roku na rok staje się coraz szersze. W wojsku statki powietrzne tego typu są używane na pełną skalę, a ich użycie w służbach publicznych oraz w zastosowaniach komercyjnych staje się nieuniknione. Od 2009 roku część zespołu bierze udział w międzynarodowych zawodach SAE Aero Design organizowanych w Stanach Zjednoczonych. Są to prestiżowe zawody organizowane przez międzynarodową organizację Society of Automotive Engineers zrzeszającą ponad 128 tys. inżynierów z całego świata.

Dane teleadresowe:

Sekretariat SKNL

e-mail: sknl.prz@gmail.com


Maciej Dubiel
telefon: 600 047 575

Michał Wojas
telefon: 514 446 933

Grzegorz Łobodziński
telefon: 512 233 363


Opiekun: dr inż. Przemysław Mazurek, Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa


Projekt SAE Aero Design 2011

Po raz trzeci SKNL planuje wyjazd do Stanów Zjednoczonych na międzynarodowe zawody SAE Aero Design. Tegoroczne zawody odbędą się od 29 kwietnia do 1 maja w Marietta w stanie Georgia. SAE Aero Design są to coroczne zawody dla studentów z całego świata. Zadanie polega na skonstruowaniu samolotu, który podniesie jak największy ciężar przy spełnieniu regulaminowych założeń, takich jak wymiary czy jednostka napędowa etc. Zawody organizuje międzynarodowa organizacja Society of Automotive Engineers (SAE) zrzeszająca ponad 128 tys. inżynierów z całego świata zajmujących się motoryzacją, lotnictwem i maszynami wykorzystywanymi w przemyśle. Corocznie zawody Aero Design odbywają się w dwóch edycjach, zachodniej i wschodniej. SKNL w zawodach SAE Aero Design pojawiło się pierwszy raz w roku 2009. Była to edycja wschodnia w Van Nuys koło Los Angeles. Na ponad 70 drużyn zajęliśmy wtedy zadowalające 13 miejsce z konstrukcją w układzie klasycznym lecz z nietypowym usterzeniem. W roku 2010 polecieliśmy do Fort Worth w stanie Texas, niedaleko Dallas. Tam zajęliśmy 20 miejsce latając wyjątkowo rzadką konstrukcją w układzie tandem. Spowodowało to ogromne zainteresowanie innych zawodników oraz sędziów. Gdyby nie mały wypadek byłoby znacznie lepiej. Mamy nadzieje, że na kolejnej edycji będzie tylko wyżej.

Obecnie trwają ostateczne prace nad obliczeniami wytrzymałościowymi oraz aerodynamicznymi. Symulujemy opływ płata i całej konstrukcji w wirtualnym tunelu aerodynamicznym oraz trwają testy modelu płata w uczelnianym tunelu transsonicznym. W najbliższym czasie zostanie wykonany prototyp w celu oblatania konstrukcji i sprawdzenia właściwości pilotażowych.

Największym problemem, który może zablokować wylot są finanse. Niestety wyprawa za ocean dla 8 osób wraz z materiałami na budowę samolotu kosztuje około 75 tys. zł. Obecnie wspiera nas Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych oraz Politechnika Rzeszowska. Uczelnia nie jest w stanie sfinansować całości. Potrzebni są sponsorzy zewnętrzni, o których nie jest łatwo. Cały czas czekamy na odpowiedzi z firm do których złożyliśmy nasze oferty i mamy nadzieję, że uda nam się zebrać całą kwotę na wylot do USA, by godnie reprezentować naszą uczelnię na arenie międzynarodowej. Więcej informacji oaz ofertę sponsorską można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: sknl.prz.edu.pl


Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w Studenckie Koło Naukowe Lotników.

Zdjęcia, galeria zdjęć

Nie posiadamy obecnie zdjęć z Studenckie Koło Naukowe Lotników.
Baza organizacji w Rzeszowie
Polecamy
Ostatnio dodane
Czarna materja NCBJ
Badania nad ciemną materią z wykorzystaniem teleskopu neutrinowego Super-Kamiokande

W pracach wspieranych przez Narodowe Centrum Nauki brali udział polscy naukowcy z NCBJ.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!