Sztuka
Adventures in Wonderland

Adventures in Wonderland

  • 2018-12-28, , godzina 16:30
  • wstęp wolny
  • Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24, Rzeszów

Opis

Już w sobotę 28 grudnia w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbędzie się podsumowanie i finisaż wystawy fotografii „Adventures in Wonderland” autorstwa Urszuli Kaczor. Wystawa skupia kilkanaście przepięknych, niezwykle barwnych fotografii inspirowanych prozą Lewisa Carrolla. Podczas finisażu będzie można obejrzeć także videoprezentację, która stanowi świetne dopełnienie wydarzenia.

Na uwagę zasługuje fakt, iż jedna z fotografii będąca częścią całego cyklu „Adventures in Wonderland” została wyróżniona w prestiżowym konkursie organizowanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP. Docenione zdjęcie było jednym z 426 nadesłanych prac, z aż 12 różnych państw.

Mowa jest o fotografii zatytułowanej „Turqouis Abstraction”, która jest elementem wystawy „Adeventures in Wonderland”. Wystawy dojrzałej, a przy tym bajecznie fantazyjnej. Całość prac trwała przez dwa lata. Za zdjęcia odpowiadał partner autorki – Waldemar van Deurse. Idealnym dopełnieniem rzeczonej fotografii jest cytat pochodzący z „Alicji w Krainie Czarów”, który zdaje się opisywać nie tylko obraz zamknięty w zdjęciu, ale także samą autorkę:

>>Bądź taka, na jaką wyglądasz<<, czyli prościej rzecz ujmując: >>Nigdy nie wyobrażaj sobie, że jesteś inna, niż mogliby sobie pomyśleć, że to jaka byłaś, lub też jaka mogłaś była być, nie jest niczym innym niż to, czym mogło się było innym wydawać, że jest czymś innym<<.

Projekt to przede wszystkim spełnienie największego marzenia autorki. Stworzenie serii fotografii, która będzie na pewnym meta-poziomie przemawiać do innych. Niesie ze sobą przekaz, by akceptować siebie i nie zmieniać charakteru tylko z powodu tego, co sądzą inni. Autorka chce pokazać, że każdy jest ważny, wartościowy i zasługuje na uwagę.

"Nie wstydźmy się być sobą"- ciągle powtarza Urszula Kaczor.

Podczas finisażu, który będzie stanowił podsumowanie wystawy „Adventures in Wonderland” będzie można porozmawiać z autorką, zadać jej pytania odnośnie charakterystyki pracy i kulisów powstawania serii fotografii. Przewidzieliśmy także krótką projekcję w formie wideoprezentacji z narracją.

Zapraszamy w sobotę 28 grudnia 2018 już od godziny 16:30! Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Ostatnio dodane
konteksty 2020
Nadchodzi 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty

W programie znajdą się performance, działania dokamerowe, wystawy, spotkania i seanse filmów.

Ars Independent 2020
Multimedialny festiwal Ars Independent 2020 we wrześniu online

Festiwal w całości wydarzy się w sieci w dniach od 24 do 26 września 2020!

Konkurs Ziaja