Sztuka
Festiwal "Barwy Pogranicza"

Festiwal "Barwy Pogranicza"

  • 2014-08-26, do 2014-08-30
  • Bulwary nad Wisłokiem, Rzeszów

Opis

Koloryt ukraińskiej kultury w Rzeszowie... "Barwy Pogranicza" to festiwal łączący nowoczesne trendy z folkową tradycją pogranicza, ale przede wszystkim łączący dwie kultury: polską i ukraińską. Wydarzenie odbędzie się od 26 do 30 sierpnia 2014 r. w Rzeszowie, na Bulwarach nad Wisłokiem. Organizatorem Festiwalu "Barwy Pogranicza" jest Urząd Miasta Rzeszowa.

Spojrzenie na ukraińską kulturę

Festiwal otworzy kino plenerowe. Tuż za sceną na rzeszowskich bulwarach powstanie specjalna strefa kinowa z wielkim ekranem oraz siedzeniami dla publiczności. Podczas dwóch wieczorów, 26 i 27 sierpnia, będzie można zobaczyć klasykę ukraińskiej kinematografii. Z kolei 28 sierpnia, na scenie na bulwarach wystąpi zespół teatralny z Łucka – "GaRmYdEr". Artyści zaprezentują sztukę "Tajemnica miłości". Jak opowiada Ruslana Porytska – kierownik artystyczny Teatru "GaRmYdEr" - Ten spektakl nie potrzebuje żadnych wyjaśnień. Jest raczej rytuałem; nagim, pięknym, mistycznym, optymistycznym. Muszą go Państwo sami zobaczyć, usłyszeć i poczuć. Przedstawienie składa się z trzech historii opowiadających o miłości.  

Różne odcienie muzycznych wrażeń

Sztuki plastyczne i muzyka będą motywem przewodnim kolejnych dni festiwalu. W ciągu dnia od 27 do 30 sierpnia odbędzie się happening malarski. Mieszkańcy Rzeszowa będą mieli okazję malować wspólnie z artystami z Polski i Ukrainy. Każdy będzie mógł zobaczyć proces powstawania prac malarskich przy zastosowaniu różnorodnych technik i stylów. Atrakcją wieczoru będzie natomiast muzyka. W dniu 29 sierpnia na scenie zabrzmią młode ukraińskie grupy muzyczne: RiPlay, FIOLET, Cvit Kulbaby, KoraLLi. Od godz. 18:00 na rzeszowskich bulwarach zapanują brzmienia łączące ze sobą m.in.: rock, pop, etnofunk. W dniu 30 sierpnia o godz. 19:00 rozpocznie się koncert finałowy, podczas którego usłyszymy zespół Dagadana oraz Karbido z charyzmatycznym liderem - Jurijem Andruchowyczem.

Więcej info: www.barwypogranicza.pl

Ostatnio dodane
miasto w mieście
Rusza wystawa online "Miasto w mieście. 5 lat MNS"

Obejrzyj ekspozycję podsumowującą działanie Centrum Dialogu Przełomy!

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.