Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

"Siostra Siostrze" to spektakl inspirowany opowiadaniem ukraińskiej pisarki, poetki, eseistki - Oksany Zabużko, zamieszczonym w książce „Siostro, siostro". Fabuła ukraińskiej „Bajki o kalinowej fujarce" jest zbliżona do "Balladyny". Realizm wsi miesza się z romantycznym uwielbieniem sił nadprzyrodzonych i magii. Dramat dwóch sióstr wychodzi daleko poza codzienne sprzeczki rodzeństwa. Historia zdaje się czerpać pełnymi garściami z wątpliwości, zazdrości i żądz biblijnych braci Kaina i Abla.

Dwie aktorki, Ewa Mrówczyńska i Natalia Zduń, za pomocą kilku rekwizytów przybliżają widzom historię Oleńki i Kaliny i ich skomplikowanych relacji, zawieszonych między miłością i nienawiścią. Ludowe pejzaże stają się pretekstem do pochylenia się nad emocjami piękniejszej z sióstr, jej coraz to bardziej niepokojących pragnień. Biel wykrochmalonych koszul razi mniej niż intensywna czerwień odpustowych korali. Nieszczęście pęcznieje w ciałach sióstr. Księżyc staje się sprzymierzeńcem. Największa tajemnica jest zaklęta w kalinowej fujarce...

Spektakl realizowany w ramach projektu pn. "Wspólna sieć współpracy w sferze kultury i opieki społecznej na rzecz rozwoju miast polsko - ukraińskiego pogranicza" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Siostra siostrze (Teatr Maska, Rzeszów).

Twórcy spektaklu

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Siostra siostrze.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Siostra siostrze (Teatr Maska, Rzeszów).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Siostra siostrze (Teatr Maska, Rzeszów).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Siostra siostrze (Teatr Maska, Rzeszów).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Siostra siostrze (Teatr Maska, Rzeszów).
Polecamy
Ostatnio czytane
Japety-kto to widział
"Japety" z Wrocławskiego Teatru Lalek improwizują karnawałowo

Najbliższe pokazy spektaklu dla dorosłych już w dniach 24-26 stycznia!

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.