Informacje, newsy
Rzeszów Festival Światła 2022

Rzeszów Festival Światła 2022

  • 2022-08-20, do 2022-08-21
  • Rzeszów

Opis

Rzeszów Festival to dwa dni znakomitej muzyki na dwóch scenach w otoczeniu zieleni i rzeki, na Bulwarach nad Wisłokiem w Rzeszowie. Ale to nie wszystko: wisienką na torcie będą niesamowite efekty świetlne i instalacje multimedialne, które przeniosą uczestników w świat artystycznych fantazji ich twórców. Teren. Rzeszów Festival zamieni się na cały weekend w Park Świateł.

O festiwalu: 

Rzeszów Festival, najnowszy letni festiwal na mapie Polski, odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia br. w jednym z najpiękniejszych miejsc Rzeszowa. To wydarzenie pełne energii, pozytywnych emocji i inspiracji, bo w sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez magiczny Park Świateł. 
 
Jednym z wyjątkowych multimedialnych projektów, które będzie można zobaczyć podczas RE: Rzeszów Festival, jest świetlny portal stworzony przez Damiana Ziółkowskiego ze studia brandingowego we3studio.pl. W Parku Świateł uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć także instalacje multimedialne dyplomantów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Stworzone przez nich projekty to zarówno dobra, interaktywna zabawa, jak i mroczny świat artystycznych fantazji. Projekt „BE A MAN!” Bartosza Wyszyńskiego pozwoli uczestnikom festiwalu sprawdzić, czy są prawdziwymi „twardzielami”, wirtualne portrety Emilii Ishizaki zatytułowane „Noppera-bō” zachęcą do przejrzenia się w nałożonych na twarz filtrach inspirowanych Snapchatem, a instalacja multimedialna „diBrush” Tomasza Miśkiewicza zaprosi odbiorców do wirtualnej pracowni artystycznej, w której tworzywem malarskim jest światło. Wszystkie prace powstały na Wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK w Warszawie. Działania kreatywne oparte o systemy przetwarzania danych w czasie rzeczywistym i eksperymenty interdyscyplinarne są na stałe wpisane w program Pracowni Multimediów, którą prowadzi, wraz z zespołem specjalistów, Anna Klimczak, artystka wizualna i kuratorka prezentowanej wystawy.
 
Oprócz wyjątkowych doznań wizualnych w Parku Świateł, na uczestników RE: Rzeszów Festival będą czekały aż dwie sceny muzyczne. Na scenie LIVE wystąpią najwięksi współcześni twórcy i twórczynie polskiego popu, hip-hopu, alternatywy oraz rocka: Pezet, Mrozu, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Igor Walaszek – Igo, Szczyl, Brodka, Ørganek, Margaret, Baranovski, Arek Kłusowski i Zdechły Osa. Na scenie TANECZNEJ pojawią się z kolei czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone przez pierwszą damę muzyki klubowej w Polsce, czyli Novikę oraz jednego z najbardziej oryginalnych twórców muzyki elektro w Polsce – Baascha. W sumie to kilkanaście koncertów w ciągu dwóch dni.
 
ip
Fot: Mateusz Król/materiały prasowe


Ostatnio dodane
wolne od pracy
Czy 15 sierpnia 2022 roku jest dniem wolnym od pracy?

Zobacz, kiedy wypadają kolejne dni wolne.

Lewandowski Barcelona prezentacja
Niesamowita prezentacja Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Jest numer 9! [WIDEO]

Jak powitano polskiego piłkarza? Zobaczcie zapis transmisji!

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.