Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

WOŚP
Karpacki Finał WOŚP

Karpacki Finał WOŚP

  • 2008-01-12, do 2008-01-13
  • Jedenaście schronisk PTTK, Rzeszów

Opis

Serdecznie zapraszamy na Czwarty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 12/13.01.2008. Tym razem gramy już w jedenastu w schroniskach PTTK! Są to obiekty na: Hali Krupowej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Luboniu Wielkim, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Przegibku, Rycerzowej, Turbaczu, Wielkiej Raczy oraz na Wierchomli.

Kwesta w schroniskach diametralnie różni się od nizinnej. Tu wsparcie Orkiestry wymaga wysiłku. Tu nie wystarczy wrzucić monety do skarbonki wolontariusza na ulicy. Tu należy samemu przyjść do skarbonki!

Nasi wolontariusze kwestować będą w wymienionych schroniskach oraz w miejscowościach u podnóża tych schronisk i na okolicznych szlakach. W wybranych schroniskach przeprowadzone zostaną też licytacje na rzecz Orkiestry. Fundatorami licytowanych przedmiotów są: Firma "Pajak", Podróżnicza Księgarnia Internetowa "Bezdroża" oraz Wydawnictwo "Compass"

Dodatkowo, do skarbonek WOŚP trafi część dochodu z noclegów w finałowy weekend (12/13.01.2008), zatem każdy kto przenocuje wtedy u nas zasili konto Orkiestry, nawet jeżeli nie wrzuci do skarbonki ani grosza.

W niektórych schroniskach za wybrane potrawy będzie można zapłacić uiszczając stosowną kwotę do skarbonki (grochówka na Przegibku, pomidorowa pod Wierchomlą, żurek na Krupowej, Kudłaczach, Rycerzowej, Turbaczu oraz Wielkiej Raczy).

W schroniskach na Kudłaczach i Turbaczu wystąpią zespoły regionalne, a pod Wierchomlą odbędzie się dwudziestoczterogodzinny koncert poezji śpiewanej (wystąpią m.in.: Kris, Mikołaj Desaniuk, Karol Płudowski - start: 12.01.2008, wieczorem).

Ponadto, po raz trzeci zorganizowany zostanie Marsz Dla Orkiestry, którego trasa (licząca 40 km) prowadzi z Krakowa do schroniska PTTK na Kudłaczach. Uczestnicy Trzeciego Marszu Dla Orkiestry kwestować będą w mijanych miejscowościach. Marsz wyrusza z pętli autobusowej MPK w Krakowie - Borku Fałęckim w niedzielę (13.01.2008) o godz. 6.00 i kończy się około godz. 20.00 w schronisku PTTK na Kudłaczach. Po Marszu będzie można przenocować w schronisku lub wrócić wynajętym mikrobusem do Krakowa

www.orkiestra.wierch.pl
Ostatnio dodane
37 respiratorÃłw od WOŚP
WOŚP kupuje respiratory dla polskich szpitali

Urządzenia trafią do szpitali w całej Polsce z tzw. II linii walki z epidemią, a więc szpitali postawionych przez wojewodów w stan podwyższonej gotowości.

Fundacja WOŚP a koronawirus
Akcja Fundacji WOŚP w obliczu walki z koronawirusem

Wszystkie ręce na pokład! To hasło, nawiązujące bezpośrednio do ostatniego Finału WOŚP, aktualne jest również teraz.