Recenzje - Muzyka

Brak zdjęcia
Śladami indiańskich szamanów

Najnowszy album Cassandry Wilson nie należy do jej najlepszych produkcji, ale na pewno warto dodać go do swojej domowej kolekcji.

Brak zdjęcia
Melancholia „wyspiarskich” utworów

Na małej, bezludnej wyspie jest cicho i spokojnie. Szum fal koi, a gwieździste niebo poraża swym pięknem. Pod stopami aksamitny piasek, a przed nami błękit tak piękny, jakiego dotąd nigdy nie widzieliśmy. W świetle księżyca tańczymy walca, żar ogniska się tli. O świcie znużeni wrócimy do domu... „Marzyciele mogą odejść, lecz będą tu zawsze”.

Brak zdjęcia
Candida: Meta – recenzja płyty

Od pierwszego przesłuchania "Mety" czuć prawdziwe ciężkie granie mogące śmiało równać się z największymi tuzami tego typu muzyki na świecie. Nasuwają się skojarzenia do Korna, Toola, czy Queens Of The Stone Age. Ale ...

Brak zdjęcia
Cool Kids Of Death: 2006 – recenzja płyty

Mocną stroną twórczości Cool Kids Of Death (nie tylko na "2006") są teksty, określane niejednokrotnie jako buntownicze. Dla mnie jest to stwierdzenie nietrafione. W tekstach Cool Kids Of Death jest sprzeciw wobec bezmyślności, sporo symboliki, niejednoznaczności i skłaniających do twórczego myślenia pytań retorycznych. Z pewnością nie jest to bezmyślne „nie". W tej warstwie bardzo dobrze prezentują się: „Skandal”, „Spaliny”, „Jedz sól”, „100 lat” „Hej chłopcze”, ale i pozostałym niczego nie brakuje.

Brak zdjęcia
Anielskie głosy- Mary Mary

Czy pamiętacie utwór „Shackles (Praise You) z 2000 r.? Był to największy przebój sióstr Erici i Tiny Campbell. Teraz powracają z nowym albumem „Mary Mary” promowanym przez singiel „Heaven”. Płyta zdobyła nominację do Nagrody Grammy w kategorii najlepszy album soul/gospel, a piosenka „Heaven” w kategorii najlepszy utwór gospel.

Ostatnio dodane
Romantic Psycho - recenzja płyty Quebonafide

Rapowana poezja. Co tym razem skrywa w sobie nowa płyta?

POCZTÓWKA Z WWA, LATO '19 - recenzja płyty

Leci nowy Taco - poznajcie naszą opinie!