Wiadomości - Z życia Uczelni

Studia w Rzeszowie? Dlaczego nie!

Dlaczego Opłaca Się Studiować W Rzeszowie?

2024-01-29 13:58:47 | Rzeszów

Podjęcie studiów dla wielu osób jest nie tylko szansą na zdobycie wykształcenia determinującego przyszłą ścieżkę kariery zawodowej, ale również okazją do zakosztowania prawdziwej samodzielności. Nikogo więc nie dziwi fakt, że barwne życie studenckie okazuje się dla wielu osób równie ważnym aspektem, co dobra uczelnia. Stąd też przyszli studenci muszą brać pod uwagę szereg czynników, które decydują o atrakcyjności danego miasta, zarówno pod względem oferty edukacyjnej, jak i dostępności rozrywki czy szansy rozwoju osobistego. Sprawdź, jak na tle innych miast studenckich wypada Rzeszów i dlaczego warto tam studiować!

Studia w RzeszowieRzeszów miastem studentów

Nie Kraków, nie Wrocław, ani nawet nie Łódź... Według dostępnych danych, to właśnie Rzeszów może poszczycić się największą liczbą studentów w stosunku do wszystkich mieszkańców. Obecnie co trzeci mieszkaniec stolicy Podkarpacia jest właśnie studentem. Bez wątpienia taka statystyka wpływa na fakt, że tworzy tu się niepowtarzalna atmosfera miasta studenckiego, charakteryzująca się jednakowo świeżą, młodzieńczą, oraz inteligencką energią.

Wysoka pozycja Rzeszowa w rankingach miast atrakcyjnych do nauki i możliwość skorzystania z szerokiej oferty kierunków studiów przyciąga nie tylko lokalną młodzież. Spotkacie tam studentów z różnych zakątków Polski, a także zza granicy. Taka różnorodność etniczno-kulturowa sprzyja nawiązywaniu nietuzinkowych znajomości, a także wymianie myśli i doświadczeń, czy nauce tolerancji między studentami.

studenci w trakcie zajęćPrzyszłościowe kierunki studiów w Rzeszowie

Studiowanie w Rzeszowie to przede wszystkim przyszłościowe i niezwykle interesujące kierunki studiów. Zaczynając od Zarządzania, Finansów czy Prawa, poprzez specjalistyczne studia inżynierskie, a kończąc na kierunkach niekonwencjonalnych takich jak np. MBA, Media czy Kryminologia. Trzeba wziąć pod uwagę również fakt, że zarówno uczelnie publiczne, jak i prywatne, mieszczące się w stolicy Podkarpacia intensywnie rozwijają swoją ofertę kształcenia i niemal co rok pojawiają się nowe, ciekawe kierunki studiów. Sprawdź ofertę edukacyjną https://humanum.pl/studia-w-rzeszowie/ 

Pamiętajmy, że studia to nie tylko te licencjackie czy magisterskie. Do Rzeszowa warto się wybrać także na studia podyplomowe, bo tutejsze oferty kształcenia są bardzo bogate i z pewnością będą stanowić doskonałe uzupełnienie dotychczasowego doświadczenia.

Dostępność i przystępne ceny stancji

Tego tematu nie da się pominąć. Decydując się na podjęcie studiów, znacząca ilość studentów boryka się z pewnymi ograniczeniami budżetowymi. Mimo że studiowanie na uczelniach publicznych jest bezpłatne, to jednak wciąż pozostają kwestie zakwaterowania i utrzymania studenta.

Wybierając kierunek studiów na konkretnej uczelni, warto więc sprawdzić średnie ceny za wynajem stancji w danym mieście. Dla przykładu, w Krakowie i Łodzi wynajem pokoju to średnio od 700 do nawet 1400 złotych miesięcznie, podczas gdy w Rzeszowie oferty bywają o nawet 300 złotych niższe. Ponadto Rzeszów jest miastem stosunkowo młodym i mniejszym, stąd też wynajem pokoju na peryferiach nie wiąże się z długim czasem podróżowania do centrum, gdzie zlokalizowane jest większość budynków uczelnianych.

Wniosek? Wybierz wymarzony kierunek studiów właśnie w Rzeszowie, a unikniesz wysokich kosztów utrzymania!

Nowoczesna infrastruktura sprzyjająca rozwojowi i szerokie możliwości spędzania wolnego czasu

W Rzeszowie studia na pewno nie są nudne! I mowa tu nie tylko o świetnych, angażujących uczelniach, ale i miejscach, gdzie studenci mogą się spotykać czy rozwijać zainteresowania. Nie brakuje tutaj obiektów atrakcyjnych zarówno pod względem aktywności sportowej, jak i innych form kultury.

Rzeszowski student w wolnym czasie może przykładowo rozwijać swoje pasje sportowe, poprzez uczęszczanie na jeden z basenów, siłowni, kortów tenisowych, czy hal. Natomiast przy sprzyjającej pogodzie może wypocząć nad Zalewem "Żwirownia" czy pobiegać po ścieżkach na rzeszowskich bulwarach. W okolicy nie brakuje także innych parków i czy podmiejskich rezerwatów przyrody (np. Lisia Góra), idealnych na dotlenienie umysłu przed nauką do ciężkiego kolokwium.

Dla amatorów sztuki i szeroko pojętej kultury gratką okażą się tutejsze galerie artystyczne, kina i teatry, gdzie można obejrzeć dawne i współczesne dzieła zarówno znanych, jak i dopiero początkujących artystów i reżyserów. Rzeszów jako miasto akademickie często organizuje różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, koncerty, festiwale.

W mieście innowacji odbywają się także cykliczne imprezy kulturalne, takie, chociażby jak Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Rzeszów Carpathia Festival", czy Wschód Kultury. Nie można nie wspomnieć także o tym, że Rzeszów to stolica polskiej siatkówki, a więc amatorzy tych rozrywek z pewnością docenią częstotliwość odbywających się tutaj meczów ekstraklasy.

studentki podczas aktywności sportowejRzeszów nocą z klubów mocą

Mówi się, że nie ma studenckiego życia bez częstego imprezowania. Oczywiście nie każdy wyznaje taką zasadę, ale jeśli lubisz się dobrze bawić i martwisz się, że nie będziesz miał co porabiać w czwartkowe wieczory, to wiedz, że chyba w Rzeszowie nigdy nie byłeś!

Mieszkając w tym mieście nietrudno o dobre "balety". Liczne kluby z rozmaitą muzyką i świetnymi drinkami to gratka dla wszystkich nocnych marków. Co więcej, klimatyczne bary na Rzeszowskim rynku oferują mnóstwo promocji studenckich na jedzonko i procenty. Kolorowe drinki w niskiej cenie = Żyć, nie umierać! ;)

Przyjazna komunikacja i baza wypadowa w Bieszczady

Miasto to oferuje naprawdę dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną. Często kursujące, schludne i ekologiczne autobusy, możliwość skorzystania z podwózki Uberem lub Boltem, a także duża ilość elektrycznych hulajnóg, rowerów i skuterów dają ogromne możliwości swobodnego przemieszczania się po mieście. Oczywiście do Rzeszowa dostaniecie się nie tylko autobusami, ale także koleją czy... samolotem (tak, jest tutaj dobrze prosperujące lotnisko).

Warto zauważyć, że Rzeszów, położony stosunkowo blisko pasm Bieszczadów, stanowi doskonałą bazę wypadową dla miłośników przyrody i górskich wędrówek. Więc jeśli kiedykolwiek pomyślałeś, aby rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to mieszkając w Rzeszowie, możesz robić to nawet co weekend.

Prawdopodobnie najlepsze Juwenalia w Polsce!

O imprezach i kulturze co prawda było już co nieco mówione, ale doroczne Juwenalia zasługują na osobny akapit. W Rzeszowie są one wyjątkowo huczne, trwające kilka dni i zawsze odbywające się w towarzystwie prawdziwych gwiazd muzyki rockowej, klubowej i popularnej. Kilka scen, różne klimaty i kultowe grillowanie pod akademikami na pewno na długo pozostaną w Twojej pamięci.

publiczność na koncercieDlaczego warto studiować w Rzeszowie? - Podsumowanie

Rzeszów jest nie tylko stolicą województwa podkarpackiego, ale także polską stolicą studentów. Tutejsze uczelnie mają szeroką ofertę kształcenia, a według ministerialnego badania losów absolwentów, Rzeszowscy studenci niezwykle szybko znajdują pracę na dobrze płatnych stanowiskach. Wybierając Rzeszów mamy jednak gwarancję nie tylko tego, że wybrany kierunek studiów rozwinie nas i zagwarantuje świetną przyszłość. Po ukończeniu studiów pozostaną na cudowne wspomnienia. Samo miasto ma cudowną, świeżą energię, nowoczesną infrastrukturę i wysoki ranking w kraju, będący miarą rosnącego zadowolenia mieszkańców i studentów. Zresztą sam powinieneś przekonać się, jak wygląda życie studenckie w Rzeszowie!

Artykuł Partnera

fot. elements.envato.com

Słowa kluczowe: humanum.pl, Humanum Rzeszów, uczelnie Rzeszów, studia Rzeszów
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
laptop dla studenta
JSA - promotor sprawdzi, czy student korzystał z technologii ChatGPT

Niewątpliwie nowe rozwiązanie OPI pozwoli jeszcze skuteczniej walczyć z plagiatami na wszystkich poziomach studiów.

Forum Jakości Kształcenia
Zbliża się pierwsze Forum Jakości Kształcenia

Organizuje Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia.

PodwyÅźki dla nauczycieli akademickich. Ile będą zarabiać profesorowie?
Podwyżki dla nauczycieli akademickich. Ile będą zarabiać profesorowie?

Zobacz, kiedy wynagrodzenia zostaną przyznane.

Polecamy
Czy studia ekonomiczne są trudne?
Czy studia ekonomiczne są trudne?

Jest to ścieżka kształcenia, którą obiera wielu kandydatów marzących o karierze w krajowych lub zagranicznych firmach.

Tramwaj zwany poÅźądaniem
"Tramwaj zwany pożądaniem" rusza po polskich studentów w ramach walki z HIV

Projekt łączy zabawę z edukacją w obszarze HIV oraz chorób przenoszonych drogą płciową.

Polecamy
Ostatnio dodane
laptop dla studenta
JSA - promotor sprawdzi, czy student korzystał z technologii ChatGPT

Niewątpliwie nowe rozwiązanie OPI pozwoli jeszcze skuteczniej walczyć z plagiatami na wszystkich poziomach studiów.

Forum Jakości Kształcenia
Zbliża się pierwsze Forum Jakości Kształcenia

Organizuje Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
XXVI OgÃłlnopolskie Targi Edukacja 2024
Zbliżają się XXVI Ogólnopolskie Targi "Edukacja 2024" w Katowicach

Targi te które z pewnością pomogą młodym ludziom w wyborze dalszego kierunku kształcenia i sposobu na życie.