Organizacje studenckie - Z Organizacji

Ubierzmy ich maszynę! Formuła Student Rzeszów

2014-06-06 14:33:31 | Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej budują pojazd z przeznaczeniem na tory wyścigowe. 21 sierpnia wezmą udział w międzynarodowych zawodach Formula Student, organizowanych przez SAE International oraz IMechE, mierząc się ramię w ramie z przedstawicielami Oxford czy MIT.

Członkowie Koła Naukowego Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej postawili sobie ambitny cel i zbierają brakujące środki na jego realizację. Koncepcja i wstępne projekty powstawały niespełna 2 lata temu. Pierwszy etap prac zakładał stworzenie trójwymiarowego modelu, wydrukowanego metodą Rapid Prototyping. Po zatwierdzeniu całej konstrukcji przez organizatora zawodów, członkowie PRz Racing Team przeszli do budowy. Aktualnie na ukończeniu jest zawieszenie pojazdu,  a czasu do zawodów coraz mniej.

- Wszyscy kibice zdają sobie sprawę z tego, że bez wsparcia finansowego nie mamy w ogóle czego szukać w motorsporcie. Aby zdążyć na czas ze wszystkimi pracami zbieramy brakującą część funduszy. Ruszyliśmy niedawno z projektem crowdfundingowym w ramach którego każdy, kto wesprze nasz zespół otrzyma stosowne podziękowanie. Pośród przygotowanych pakietów każdy sympatyk sportów motorowych znajdzie coś dla siebie – mówi Dawid Rogala, Teamowy Kierowca i konstruktor, Student Mechatroniki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki.

Cały zespół zgodnie twierdzi, że w pierwszym sezonie startów w tych niezwykle prestiżowych zawodach, nie będzie się dla nich liczył wyłącznie osiągnięty wynik punktowy. Ważniejsze jest nabycie doświadczenia niezbędnego do osiągania sukcesów w kolejnych sezonach.

- Jesteśmy świadomi tego, że daleko nam do poziomu jaki prezentują nasi koledzy Niemiec czy USA, lecz damy z siebie wszystko. W naszej grupie znajdują się czynni poszukiwacze adrenaliny, posiadając doświadczenie w rajdach, motocrossie czy off - roadzie. To właśnie praktycy motorsportu są studnią pomysłów z których część zostanie wykorzystana już w tym sezonie – mówi Bartosz Zborowski, Lider Sekcji Marketingu, Student Logistyki na Wydziale Zarządzania.

Aktualnie każdy ma możliwość wesprzeć działania zespołu z Politechniki Rzeszowskiej, do czego namawiamy osoby prywatne jak i firmy. Więcej informacji nt. projektu oraz możliwości dofinansowania PRz Racing Team znajduje się na portalu PolakPotrafi.pl

Słowa kluczowe: PRz Racing Team, Formuła Student Rzeszów, SAE International, IMechE
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Magazyn FORWARD nr 28 premiera
Magazyn FORWARD - zbliża się premiera 28. wydania!

Publikacji możemy spodziewać się pod koniec kwietnia.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
XXVI OgÃłlnopolskie Targi Edukacja 2024
Zbliżają się XXVI Ogólnopolskie Targi "Edukacja 2024" w Katowicach

Targi te które z pewnością pomogą młodym ludziom w wyborze dalszego kierunku kształcenia i sposobu na życie.