Organizacje studenckie - Z Organizacji

Ubierzmy ich maszynę! Formuła Student Rzeszów

2014-06-06 14:33:31 | Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej budują pojazd z przeznaczeniem na tory wyścigowe. 21 sierpnia wezmą udział w międzynarodowych zawodach Formula Student, organizowanych przez SAE International oraz IMechE, mierząc się ramię w ramie z przedstawicielami Oxford czy MIT.

Członkowie Koła Naukowego Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej postawili sobie ambitny cel i zbierają brakujące środki na jego realizację. Koncepcja i wstępne projekty powstawały niespełna 2 lata temu. Pierwszy etap prac zakładał stworzenie trójwymiarowego modelu, wydrukowanego metodą Rapid Prototyping. Po zatwierdzeniu całej konstrukcji przez organizatora zawodów, członkowie PRz Racing Team przeszli do budowy. Aktualnie na ukończeniu jest zawieszenie pojazdu,  a czasu do zawodów coraz mniej.

- Wszyscy kibice zdają sobie sprawę z tego, że bez wsparcia finansowego nie mamy w ogóle czego szukać w motorsporcie. Aby zdążyć na czas ze wszystkimi pracami zbieramy brakującą część funduszy. Ruszyliśmy niedawno z projektem crowdfundingowym w ramach którego każdy, kto wesprze nasz zespół otrzyma stosowne podziękowanie. Pośród przygotowanych pakietów każdy sympatyk sportów motorowych znajdzie coś dla siebie – mówi Dawid Rogala, Teamowy Kierowca i konstruktor, Student Mechatroniki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki.

Cały zespół zgodnie twierdzi, że w pierwszym sezonie startów w tych niezwykle prestiżowych zawodach, nie będzie się dla nich liczył wyłącznie osiągnięty wynik punktowy. Ważniejsze jest nabycie doświadczenia niezbędnego do osiągania sukcesów w kolejnych sezonach.

- Jesteśmy świadomi tego, że daleko nam do poziomu jaki prezentują nasi koledzy Niemiec czy USA, lecz damy z siebie wszystko. W naszej grupie znajdują się czynni poszukiwacze adrenaliny, posiadając doświadczenie w rajdach, motocrossie czy off - roadzie. To właśnie praktycy motorsportu są studnią pomysłów z których część zostanie wykorzystana już w tym sezonie – mówi Bartosz Zborowski, Lider Sekcji Marketingu, Student Logistyki na Wydziale Zarządzania.

Aktualnie każdy ma możliwość wesprzeć działania zespołu z Politechniki Rzeszowskiej, do czego namawiamy osoby prywatne jak i firmy. Więcej informacji nt. projektu oraz możliwości dofinansowania PRz Racing Team znajduje się na portalu PolakPotrafi.pl

Słowa kluczowe: PRz Racing Team, Formuła Student Rzeszów, SAE International, IMechE
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Magazyn akademicki "Koncept" nr 78 [marzec 2020] - Czytanie to Twoja nowa supermoc!

Poznaj korzyści płynące z czytania i dowiedz się, co znajdziesz w marcowym wydaniu magazynu "Koncept".

"Zmontuj wiedzę na odległość" - informacje o studenckiej inicjatywie

Studencie, możesz pomóc na odległość! Zmontuj filmik i swojej pasji i pomóż młodszym kolegom walczyć z nudą!

Student sam w domu - Parlamentu Studentów RP przyłącza się do walki z Koronawirusem

Poznajcie szczegóły akcji, która ma na celu zachęcenie studentów do ograniczenia wychodzenia z domu w trakcie epidemii.

Polecamy
Zostań wzorowym uczniem...  Szkoły Życia!
Zostań wzorowym uczniem... Szkoły Życia!

Weź udział w XX. Ogólnopolskim Zlocie Harcerzy Akademików i Wędrowników „Diablak” i wstąp do ZHP.

Wyjazd integracyjny "Dżamp Weekendowy"
Wyjazd integracyjny "Dżamp Weekendowy"

Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości" zaprasza studentów niepełnosprawnych na wyjazd integracyjny "Dżamp Weekendowy".

Polecamy
Ostatnio dodane
Magazyn akademicki "Koncept" nr 78 [marzec 2020] - Czytanie to Twoja nowa supermoc!

Poznaj korzyści płynące z czytania i dowiedz się, co znajdziesz w marcowym wydaniu magazynu "Koncept".

"Zmontuj wiedzę na odległość" - informacje o studenckiej inicjatywie

Studencie, możesz pomóc na odległość! Zmontuj filmik i swojej pasji i pomóż młodszym kolegom walczyć z nudą!