Sztuka
Wernisaż wystawy "Vincent w Rzeszowie"

Wernisaż wystawy "Vincent w Rzeszowie"

  • 2018-09-22, , godzina 18:00
  • Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24, Rzeszów

Opis

„Vincent w Rzeszowie” to wystawa artystów współtworzących film Twój Vincent z Wrocławskiej ekipy filmu, tzw. "czarno-białych".

Na wystawie pokazano prace artystów ilustrujące techniki wykorzystane podczas tworzenia filmu „Twój Vincent”, jak również prace na podstawie których artyści zostali wybrani do projektu, wraz z komentarzami odnoszącymi się do filmu.

Prace to głównie inspiracje Van Goghiem, laserunki malowane płaską plamą z czarno-białych ujęć i prace ekspresyjne malowane szybkimi pociągnięciami pędzla, charakterystyczne dla kolorowych klatek filmowych.

W wystawie uczestniczą artyści z Polski i zagranicy. Ciekawostką jest fakt, że czworo z wystawiających prace artystów dostało się do grona wybranych dwudziestu jeden ze stu dwudziestu malarzy filmu, których prace reprezentują film na wystawie „Loving Vincent”, obecnie goszczącej w Den Bosch, rodzinnym mieście Van Gogha, która to wystawa będzie podróżować po całym świecie reklamując film.

Polecamy
Ostatnio dodane
Banksy 2021
Anonimowość nie pomaga Banksy'emu. Co z prawami do jego prac?

Przez anonimowość artysta traci prawa do swoich dzieł.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.