Premiery - Teatr

Premiera "Sierotek" i włoscy goście

2011-05-02 12:15:28 | Rzeszów

Serdecznie zapraszamy na spektakl  włoskiego Studia Novecento "The sun in the rain", który odbędzie się 6 maja godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Dzień później - 7 maja o godz. 18.00 w Kulturalnej Piwnicy będzie miała miejsce premiera sztuki "Sierotki" w wykonaniu Teatru Kore działającego w Ośrodku Działań Teatralnych Anety Adamskiej.

Włoscy aktorzy  przyjeżdżają do Polski z Mediolanu na specjalne zaproszenie Teatru Przedmieście. Oba teatry współpracują ze sobą i spotykają się co roku na międzynarodowych Spotkaniach Młodego Teatru Europejskiego w Grenoble.

"The sun in the rain - koncert dla wyobraźni życia Fryderyka Chopina" to sztuka opowiadająca o burzliwym życiu genialnego kompozytora, który tworząc na emigracji nie mógł sobie znaleźć miejsca na obcej ziemi. Historię jego dzieciństwa, wielu miłości i  twórczości opowiadają trzy Gracje- boginie wdzięku, piękna i radości, które wcielają się w kobiety szczególnie ważne dla wybitnego muzyka.  Chopin  przeżywa swoje wzloty i upadki, co daje wyraz w swoich nastrojowych, ale też gwałtownych utworach. Przedstawienie obfituje w wiele plastycznych obrazów i muzykę graną na żywo, która silnie oddziałuje na wyobraźnię widza.

Z kolei "Sierotki" Teatru Kore to zapis autentycznych wydarzeń, jakie rozegrały się po wypadku samochodowym, w którym zginęli rodzice 11- letniej dziewczynki. Dziecko- sierota zostaje zupełnie same, pełne cierpienia, agresji i pretensji do całego świata. W tym samym czasie młoda dziewczyna przygotowuje się do swojego ślubu... Niespodziewanie dowiaduje się o tragedii i po namyśle  przyjmuje na swe barki trud wychowania obcego dziecka. Wtedy jeszcze nie wie ile to będzie ją kosztowało...

Zachęcamy również do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych, które poprowadzą aktorzy Studia Novecento (7 maja) i będą one dotyczyły  techniki improwizacji. Będzie to nowy sposób patrzenia na tą technikę. Uczestnicy warsztatów skoncentrują na improwizacji strukturalnej, bardzo przydatne  przy pracy ze słynnymi tekstami (aby dać im nowy powiew świeżości), a także użytecznej przy tworzeniu nowych historii i scenariuszy.

Program:

6 maja  godz. 18.00 - Studio Novecento "The sun in the rain" (MDK w Łańcucie, wstęp wolny)

7 maja  godz. 11.00- 14.00 - Warsztaty teatralne (Kulturalna Piwnica, koszt 50 zł)

7 maja  godz. 18.00 - Teatr Kore "Sierotki" (Kulturalna Piwnica, bilet 10 zł)

ip

Słowa kluczowe: teatr przedmieście rzeszów sierotki premiera łańcut miejski dom kultury
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bahamut - zdjęcia ze spektaklu
"Bahamut" - ludzie i androidy w spektaklu studentów AST [FOTO]

To połączenie "Dumy i uprzedzenia" z "Łowcą androidów". Zobacz zdjęcia z próby!

Mefisto
"Mefisto" nową premierą Teatru Powszechnego. Będzie kontrowersja?

Spektakl inspirowany jest powieścią Klausa Manna i filmem Istvána Szabó.

Footloose
Musical Footloose już w czerwcu w Warszawie!

Musical "Footloose" to kolejna okazja skonfrontowania pojęcia "teatr amatorski" z jego faktycznym wymiarem.

Polecamy
Premiera "Tramwaju" Krzysztofa Warlikowskiego
Premiera "Tramwaju" Krzysztofa Warlikowskiego

Polska premiera spektaklu "Tramwaj", będącego wspólną produkcją Odeon-Theatre de l'Europe i Nowego Teatru odbędzie się 12 kwietnia jako inauguracja 30. Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Premiera "Sierotek" i włoscy goście
Premiera "Sierotek" i włoscy goście Rzeszów

Włoscy aktorzy przyjeżdżają do Polski z Mediolanu na specjalne zaproszenie Teatru Przedmieście.

Ostatnio dodane
Bahamut - zdjęcia ze spektaklu
"Bahamut" - ludzie i androidy w spektaklu studentów AST [FOTO]

To połączenie "Dumy i uprzedzenia" z "Łowcą androidów". Zobacz zdjęcia z próby!

Mefisto
"Mefisto" nową premierą Teatru Powszechnego. Będzie kontrowersja?

Spektakl inspirowany jest powieścią Klausa Manna i filmem Istvána Szabó.

Kupony i kody rabatowe